Şu An Buradasınız
Anasayfa > Duyurular > Kalp Sağlığı Haftası “Kalbin İçin Pedalla” Bisiklet Turu | 15 Nisan 2018

Kalp Sağlığı Haftası “Kalbin İçin Pedalla” Bisiklet Turu | 15 Nisan 2018

Kalp Sağlığı Haftası "Kalbin İçin Pedalla" Bisiklet Turu | 15 Nisan 2018
Kalp Sağlığı Haftası “Kalbin İçin Pedalla” Bisiklet Turu | 15 Nisan 2018

Dünyada olduğu gibi, ülkemizde de ölüm nedenlerinin başında hala kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Uzmanlar, fiziksel hareketsizliğin, toplum sağlığı için çok tehlikeli seviyelere geldiğine dikkat çekip, hareketsiz şehir yaşamının kalp damar hastalıklarının önemli sebeplerinden olduğuna, fakat hareketli bir yaşam sürdürmenin hastalığın önlenmesinde önemli yer tuttuğuna özellikle vurgu yapmaktalar.

Yapılan araştırmalara göre bisiklete binmenin, bedensel faydalarının yanı sıra günlük hayatımızda düzenli olarak bisiklete binmenin kalp rahatsızlıklarına nenden olan depresyon ve stres gibi çok sık karşılaştığımız etkenleri ortadan kaldırırken, yağ yakmamızı sağlayarak, obeziteyi önlediği, kan dolaşımımızı düzenlediği ve kalp rahatsızlıklarına karşı koruduğu bilinmektedir.

Kalbin İçin Pedalla Grubu olarak ‘’Kalp Sağlığı Haftası’’ vesilesiyle kalp ve damar hastalıklarına dikkat çekmek, kalp hastalıkları riskini azaltacak önlemlerin başında yer alan hareketliliğin, birey sağlığı ve dolayısıyla toplum huzuru, ülke ekonomisi, çevre ve yaşanabilir bir gelecek için en önemli araçlardan biri olan bisikletli yaşam konusunda farkındalık yaratarak toplumu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla ‘’KALBİN İÇİN PEDALLA’’ sloganıyla halk turu düzenliyoruz.

Etkinliğimiz, İstanbul başta olmak üzere, grubumuzun 15 temsilciliği tarafından Yurt çapında, bisikletli yurttaşların katılımıyla eş zamanlı, geniş katılımla gerçekleşecektir.

Toplanma Saat: 9.30/ Çıkış: 10.30
Lütfi Kırdar Kongre Merkezi önü.

Güzergah: Lütfi Kırdar Kongre Merkezi- Şişli-Mecidiyeköy- Barbarosbulvarı- Beşiktaş – Karaköy- Sirkeci- Yenikapı- Yedikule- Yenikapı Miting Alanı (bitiş).
KALBİN İÇİN PEDALLA GRUBU

Facebook’ta ki etkinlik adresi: facebook.com/events/932634283571850/

Top